Az MVM Csoport az energia szektor meghatározó szereplőjeként kiemelt figyelmet fordít arra, hogy tágabb és szűkebb környezetének egyaránt támogatást nyújtson a számára fontos ügyekben. Az vállalatcsoport tagjaként az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. a tudomány, a kultúra és a sport mellett a helyi közösségek felé irányuló CSR-tevékenységgel igyekszik ezt elérni.
Az MVM Csoport Magyarország második legnagyobb vállalatcsoportjaként kiemelten fontosnak tartja a helyi közösségek segítését. Ennek érdekében a Paksi Atomerőmű mint a térség legnagyobb foglalkoztatója a helyi kezdeményezések támogatásával, felkarolásával, szponzorálásával erősíti a paksi és a Paks környéki lakosságot. Nagy rendezvényekkel – mint a Majális, a Gyereknap, az Atomfutás vagy az évente két térségbeli települést vendégül látó Nyílt Nap – is igyekszik a munkatársak és a lakosság szabadidős tevékenységeit színesíteni, közelebb hozni az atomerőművet az emberekhez. Paks városában rendezett események (pl. Gastroblues Fesztivál, Paksi Országos Amatőr Pop-Rock-Jazz Fesztivál és Tehetségkutató) megszervezéséhez az atomerőmű támogatása nagy segítséget jelent.
A vállalatcsoport kiemelt támogatási területe a helyi közösségek segítése; a városi, városkörnyéki és vidéki területek közötti kedvező gazdasági, társadalmi és környezeti kapcsolatok támogatása. Kiváló példa erre, hogy a Paksi Atomerőmű a Jövőnk Energiája Térségfejlesztési Alapítványon (JETA) keresztül már hosszú évek óta, a 2011-es megalakulásától támogatja a térségben megvalósuló fejlesztéseket, amellyel közvetve újabb és újabb fejlesztéseket generál, ezzel is elősegítve a lakosság komfortérzetét. Továbbá a Társadalmi Ellenőrző, Információs és Településfejlesztési Társulás (TEIT) és a Paksi Atomerőmű közötti szoros együttműködés keretében a TEIT tizenhat településének juttatott támogatást, amellyel szintén a térségbeli lakosság jóllétét szolgálják.
Az MVM Csoportban sok éves hagyománya van sport támogatásának legyen szó kisebb sportegyesületek vagy nagyobb klubok felkarolásáról. Kezdetben az atomerőmű építésén dolgozó munkások sportjának megszervezésére alakult az Atomerőmű Sportegyesület, ám időközben nyitott a versenysport felé is, és vált egy mindenki számára elérhető, közösségformáló egységgé a piros-kék klub. Rengeteg mozgásforma közül választhatnak az egyesületet felkeresők, és a versenysport – kajak-kenu, judo, kosárlabda, sakk – segítségével az ország és a világ is megismerkedhet a Paksi Atomerőmű sportegyesületével.
A térségben (pl. SporTolna triatlonfesztivál, Vitál Sport és Szabadidő Egyesület) és távolabb (pl. Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség- Universiade, BEAC-Kárpát-medencei Egyetemek Kupája, ELTE TTK futóverseny) rendezett sportesemények és sportegyesületek (Kosárlabda Sport Club Szekszárd, Dunaújvárosi Központi Sportegyesület) szponzorálásával a mozgás népszerűsítése, és ezáltal egy egészségesebb, teljesebb életet élő társadalom a cél.
Az MVM szívesen elkötelezi magát az iskolai programok, oktatás, és a kutatás-fejlesztés mellett, hiszen ezzel a jövőbe fektet. A tudomány, az innováció és az atomerőmű kéz a kézben járnak, az Atomerőmű ezért tartja fontosnak egyetemek (pl. Budapesti Gazdasági Egyetem, Óbudai Egyetem, Pécsi Tudományegyetem), szakkollégiumok, valamint társaságok (pl. Végzett Pécsi Közgazdász Szakkollégisták, Neumann János Számítógéptudományi Társaság, Országos Szakkollégiumi Találkozó), tudományos konferenciák (pl. Roncsolásmentes Anyagvizsgáló Konferencia) segítését, illetve az Atomenergetikai Múzeumban folytatott edukációval, kihelyezett fizikaórákkal a tudomány iránti lelkesedést igyekeznek fenntartani és segíteni a fiatalok ezirányú érdeklődésének megőrzését.